لزوم همکاری شرکت آب منطقه ای برای عبور از بحران آب در استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای کشاورزی

مدیر عامل شرکت شهرکهای کشاورزی در دیدار با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان بر همکاری دستگاههای اجرایی جهت رونق وایجاد شهرکهای گلخانه ای تاکید کردند.در این جلسه آقای اکبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر تاکید استان جهت تامین اعتبار بمنظور ایجاد زیر ساختها،به ویژه برای ایجاد شهرکهای مشارکتی با بخش خصوصی با لحاظ نمودن زنجیره ارزش اعلام آمادگی کردند.

همچنین درجلسه ی دیگری آقای مهندس منصوري مديرعامل شركت شهركهاي كشاورزي به اتفاق رئيس سازمان جهاد كشاورزي با معاون عمراني استانداري اصفهان ديدار كردند در اين ديدار آقاي منصوري با بيان اهميت و مزاياي كشت هاي گلخانه اي در شهركها از قبيل كاهش هزينه هاي توليد ،لحاظ نمودن زنجيره توليد ورونق صادرات خواستار كمك و مساعدت مسئولين استان و دستگاههاي اجرايي از لحاظ تأمين اعتبارات براي تكميل زيرساخت ها ،بهره گيري از تسهيلات ارزان قيمت و تسريع در انتقال پساب و اجراي شبكه مربوطه به شرق اصفهان با هدف توسعه كشت هاي گلخانه اي در شهرکها شدند.

همچنین لزوم همکاری شرکت آب منطقه ای برای عبور از بحران آب و ایجاد اشتغال در استان اصفهان تاکید داشتند.
در اين جلسه آقاي مقدس زاده معاون عمراني استاندار با تاكيد به توسعه كشت هاي گلخانه اي براي رفع چالشهاي موجود از آمادگي استان و سایر دستگاهها جهت كمك به ايجاد شهركهای کشاورزی برای عبور از بحران آب خبر داد.

در ادامه سفر آقای مهندس منصوری مدیر عامل شرکت شهرکهای کشاورزی به اتفاق نماینده محترم مردم شهرستانهای فریدن، چادگان، فریدونشهر و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی و فرماندار از شهرک گلخانه ای ۴۰هکتاری دامنه فریدن بازدید و تصمیات لازم را در خصوص تامین آب ،رفع مشکل اجتماعی و مالکیت زمین برای راه اندازی شهرک اتخاذ نمودند.

در این سفر مدیر عامل شرکت شهرکهای کشاورزی از زیر ساخت شهرک گلخانه ای ۴۰ هکتاری قصر چم شهرضا بازدید و ضمن مذاکره با متقاضیان سرمایه گذاری در این شهرک دستور تسریع در واگذاری با رعایت ضوابط مربوطه با اولویت تولید بذر هیبرید را صادر نمودند.

در ادامه سفر مدیرعامل شرکت شهرکها به اتفاق معاونین و مدیران سازمان جهادکشاورزی استان ضمن بازدید از مراحل پیشرفت زیرساخت شهرک گلخانه ای 25 هکتاری نهضت آباد شهرستان نجف آباد در خصوص حفر چاه و تامین آب شهرک با هماهنگی سازمان جهادکشاورزی استان ارائه طریق نمودند.

در پایان سفر مدیرعامل شرکت شهرکها به اتفاق هیئت همراه، اراضی پیشنهادی شهرکهای گلخانه ای قورتان در سطح 5/63 هکتار ، سیان با مساحت 71/58 هکتار و کلیل اسلام آباد با مساحت 3/78 هکتار (موسوم به شهرکهای شرق استان اصفهان) را بازدید نمودند.

آقای مهندس منصوری در این بازدید اعلام نمودند :درصورت تامین آب کافی برای اراضی پیشنهادی و رفع مشکل حریم سایت سیان ، شرکت شهرکهای کشاورزی آمادگی دارد در جهت ایجاد اشتغال پایدار و افزایش بهره وری آب در اسرع وقت اقدام به ایجاد زیرساخت این شهرکهای گلخانه ای نماید. در این سفر ۳۲۰هکتار شهرک گلخانه ای استان اصفهان مورد بازدید قرار گرفت و مصوباتی در زمینه راه اندازی این شهرکهای گلخانه ای با حمایت استانداری،سازمان مدیریت وبرنامه ریزی،سازمان جهاد کشاورزی به تصویب رسید.