به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های کشاورزی، مجمع عمومی این شرکت در سالن جلسات وزارت جهاد کشاورزی با حضور اعضای مجمع (وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو) و اعضای هیات مدیره این شرکت، روز سه شنبه برگزارشد. در ابتدای جلسه رییس مجمع قاسمی زانیانی ایام سوگواری را به حاضرین تسلیت گفته و نیز حضور جمع را در نشست خیر مقدم گفتند.

 

در ادامه نشست اقای سجادی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت گزارشی از اقدامات شرکت ارائه کردند. وی گفت:

  • تا پایان نیمه اول سال جاری تعداد ۳۲ مجتمع و شهرک کشاورزی گلخانه‌ای که بالغ بر ۶۵۰ هکتار می‌باشند به متقاضیان سرمایه‌گذاری حقیقی و حقوقی غیردولتی واگذار گردیده.
  • صدور ۱۴ مورد پروانه تاسیس شهرک گلخانه‌ای با مساحت ۳۱۷ هکتار در اراضی مستثنیات متقاضیان صادر گردیده است.
  • در سال گذشته تعداد ۱۵ مجتمع کشاورزی با مساحت ۶۶۹ هکتار در دست تکمیل زیرساخت‌ها می‌باشد.
  • شرکت شهرک‌های کشاورزی در سال جاری بر اساس تفاهم با سازمان شیلات ایران و موسسه جهاد نصر، تعداد ۱۰ شهرک شیلاتی در سواحل آب‌های جنوب و شمال کشور در دست بررسی و مطالعه دارد که با مشارکت دستگاه‌های مربوطه، عملیات واگذاری عرصه و ایجاد زیرساخت‌های آن شروع و حسب مورد به متقاضیان سرمایه گذاری واگذار خواهد شد.
  • تعداد ۴۵ شهرک کشاورزی با مساحت بالغ بر ۱۱۶۷ هکتار نیز در ۲۳ استان کشور آماده واگذاری به متقاضیان از طریق فراخوان بزودی انجام خواهد شد.